Yanak Dolgusu

Minik bir dokunuşla çevrenizdekileri şaşırtmaya ne dersiniz?

“Al yanaklı” tabiri hep gençliğin, tazeliğin ifadesi için kullanılır. Yani yanakların hissedilir ölçüde görünür olduğu, dikkat çektiği yüzler gençliği simgeler. Ancak vücudumuzdaki her bölgede olduğu gibi yanaklar için de bazı estetik kriterler mevcut. Çok dolgun ya da çökük değil, yüzü geniş gösterecek kadar yayvan değil, gözlerin kısılmasına neden olacak denli şiş değil… Çıkık elmacık kemikleri ve gergin, ölçülü bir biçimde dolgun yanaklar, yüzümüzdeki güzellikleri daha görünür kılarken, ifademize daha dinç, genç ve taze bir anlam verir. Sosyal medyada ve basında takip ettiğiniz ünlü simaların bir anda gençleştiğini ve daha güzel göründüğünü fark ediyorsunuzdur. Eski ve yeni fotoğraflarına baktığınızda yüz hatlarındaki her şeyin aynı şekilde, yerli yerinde durduğunu görürsünüz. Ancak değişen bir şey vardır ve değişimin ne olduğunu tam olarak kestiremezsiniz. Yanak dolgusu yüzünüzde tam da böyle fark edilir ama ne olduğu keşfedilemez bir değişim yaratır. Elmacık kemikleriniz öne çıkar, yüzünüzde asimetri sorunu varsa giderir ve genel ifadenize daha genç ve çekici bir görünüm kazandırır.

Minik bir dokunuşla çevrenizdekileri şaşırtmaya ne dersiniz? Gelin yanak dolgusuna biraz detaylı bakalım…

Ankara yanak dolgusu fiyatı öğrenin & sorularınızı iletin

2023 yılında Ankara yanak dolgusu fiyatı öğrenmek, yanak dolgusu hakkında bilgi almak, aklınıza takılan soruları sormak ya da uygulamanın size uygun olup olmadığını danışmak için 0532 665 5315 numaralı telefonlardan mesai saatlerinde bize ulaşabilirsiniz.

Tüm sorularınızı iletişim sayfasındaki formu kullanarak ya da linke tıklayarak Whatsapp üzerinden bize iletebilirsiniz.

Yanak dolgusu nedir?

Yüzümüze uygulanan diğer dolgu işlemlerinde olduğu gibi hyalüronik asit bazlı maddenin, yanak ve çevresindeki gerekli bölgelere uzman bir elle, hijyenik ve profesyonel bir ortamda enjekte edilmesidir. Dolgu, ameliyatsız, hızlı ve pratik bir yöntemdir. Dolgunun yanı sıra yanak dolgusu işlemi ameliyatla da gerçekleşebilir. Ameliyatla yapılan işlem, yüzün şekline uygun olarak farklı alternatifleri bulunan implantların, genel anestezi ile kesi açılarak cildin altında bir dokuya ya da kemiğe sabitlenmesi işlemidir. Her ameliyatta olduğu gibi sonrasında belirli bir süre dinlenme gerektirir, ameliyat sonrası günlük yaşama hemen dönme olanağı sunmaz. Bu gibi nedenlerle hyalüronik asitle yapılan enjeksiyon dolguları çok daha tercih edilebilir, pratik bir seçenektir.

Yanak dolgusu nasıl daha genç bir görünüm sağlar?

Bazen kişi çok zayıf olmasa da yüzü olması gerekenden fazla zayıf ve çöküktür. Bu da kişinin olduğundan daha yaşlı görünmesine neden olur. Daha belirgin elmacık kemikleri ve dolgun bir yanak, yüzde lifting etkisi yaratarak, yüz hatlarını yukarıya doğru taşır. Böylece yüzde oluşan sarkmalar, çöküntüler büyük ölçüde giderilmiş olur. Yüz olması gereken oval görünümüne kavuşur, daha üçgen bir hat elde edilir.

Yanak dolgusu işlemi ne kadar sürer?

Yanak dolgusu, enjeksiyon sistemiyle yapıldığında son derece pratik bir uygulamadır. Uygulama yapılacak bölgeye sürülen anestezik kremler yaklaşık yarım saat içinde etkisini gösterir. Yarım saatlik bekleyişin ardından ortalama 15 dakika süren enjeksiyon işlemi yapılır. Yüzde oluşacak küçük çaplı ödemler ve kızarıklıklar kısa sürede geçecektir. Yani işlem sonrası kişi sosyal yaşamına hızlıca dönebilir.

Kimler yanak dolgusu için uygun adaylardır?

Kadın erkek fark etmeksizin;

  • Yüzünde asimetrik sorun olan kişiler
  • Özellikle yanak ve göz altı bölgesinde çöküntü ve sarkmalardan şikayetçi kişiler yanak dolgusu için uygun adaylardır.

Yanak dolgusu öncesinde veya sonrasında dikkat edilmesi gereken konular var mı?

Yanak dolgusu çeneyi de belli ölçüde kapsamına aldığından, dişlerinde, diş etlerinde enfeksiyon olan hastaların öncelikle enfeksiyon tedavilerini tamamlamaları gerekir. Ayrıca işlem öncesinde iki hafta kadar aspirin vb kan sulandırıcı ilaçların kullanılmamış olması da önemlidir. Çünkü işlem sırasında nadiren de olsa kanama yaşanabilir. Riskleri minimize etmek için işlemden önce ve sonrasındaki birkaç gün bu tip ilaçların alınması önerilmemektedir.

İşlem yapıldığı gün spor yapılabilir mi?

Dolgu işlemlerinden sonra özellikle dolgunun yapıldığı gün ağır sporlardan kesinlikle kaçınmakta yarar var. Havuza girmek de enfeksiyon riskini artıracağından yüzme de işlemin yapıldığı gün ve devam eden birkaç gün önerilmemektedir.

Yanak dolgusunun kalıcılığı ne kadardır?

Cildin yapısına ve uygulanan dolgu miktarına göre değişiklik göstermekle birlikte ortalama 6 ila 8 ay süren kalıcılıktan söz edebiliriz.

Yanak dolgusu tekrarlanabilir mi bir uygulama mıdır?

Evet, yanak dolgusunun etkisini geçtiğinde tekrar aynı şekilde uygulama yapılmasında bir sakınca yoktur.

BENJAMİN BUTTON ETKİSİ NEDİR?

Benjamin Button etkisi; ameliyatsız yüz germe, gıdı eritme ve göz kapağı estetiği yapılmasına imkan veren basit ve etkin bir uygulamadır. Bu konuda en son ve en etkili tedavi seçeneklerinden birisi ise Attiva Lift Benjamin Button etkisi dediğimiz yöntem.

MESAJINIZI İLETİN

Mesajınız Bize Ulaştı!