Jawline Çene Hattı Estetiği

Erkekler için daha maskülen, daha güçlü bir görünüm, kadınlar içinse daha seksi, daha zarif bir ifadenin altını çizen hat. Çene hattı, yüzümüzün estetiğini tamamlayan, pekiştiren, güçlendiren bir detay. Son yıllarda çene güzelliği daha bir konuşulur ve fark edilir oldu. Bu farkındalık da çene dolgusunu ve çene hattı estetiğini tercih edilir uygulamalar arasına soktu. Hatta talep edilen çene modelinin Hollwood çenesi denilen popüler bir ismi bile var.

Ankara çene hattı estetiği fiyatı öğrenin & sorularınızı iletin

2023 yılında Ankara çene hattı estetiği fiyatı öğrenmek, çene hattı estetiği hakkında bilgi almak, aklınıza takılan soruları sormak ya da uygulamanın size uygun olup olmadığını danışmak için 0532 665 5315 numaralı telefonlardan mesai saatlerinde bize ulaşabilirsiniz.

Tüm sorularınızı iletişim sayfasındaki formu kullanarak ya da linke tıklayarak Whatsapp üzerinden bize iletebilirsiniz.

Jawline ne anlama geliyor?

Alt çene hattı anlamına gelen jawline, bu hattın estetik uygulamasına da adını verdi. Çene hattının daha belirgin hale getirilmesi, yüzün genel görünümüne ideal üçgen formunun kazandırılması ve çenenin daha sivri görünmesini sağlayan işleme jawline denilmekte.

Çenenin estetik kriterleri nelerdir?

İdeal çene formu; çenenin uç kısmından kulaklara kadar devam eden hattın belirgin olduğu, çene ucunun altın oran dahilinde sivri, gıdı ve çene birleşim noktalarının net, çene köşelerinin keskin olduğu yapıdır.

Ne tür çene bozuklukları vardır?

En yaygın görülen çene bozukluğu; doğuştan çenenin yüze oranla küçük, geride ya da asimetrik bir yapıda oluşudur. Yaşa bağlı olarak çenenin hatlarını kaybetmesi, çene dokusunun zayıflaması, çenenin fazla kıvrımlanması da bir diğer çene problemidir. Ayrıca kaza veya travmalar sonucu oluşan doku kayıpları, deformasyonlar da yaygın olarak rastlanan çene estetiği sorunlarına neden olmaktadır.

Jawline uygulaması nasıl bir etki yaratır?

  • Yüzün yuvarlak görünümünü azaltır ve yüze üçgen bir form kazandırır.
  • Gıdık sorununu gidermede faydalanılır.
  • Dudağın çeneyle uyumlu bir forma kavuşmasını sağlar.
  • Yanakları toparlayarak lifting etkisi yaratır.

Jawline uygulamasında kullanılan malzeme nedir?

Çene estetiğinde en sık kullanılan malzeme, yüzdeki diğer dolgularda tercih edilen ve vücudumuzda doğal olarak bulunan hyalüronik asit bazlı malzemedir. Bunun dışında kişinin kendi bedeninden liposuction yöntemiyle alınan yağ dokusu veya kök hücre destekli yağ dokusu da kullanılabilmektedir.

Uygulama nasıl yapılır?

Hyalüronik asit bazlı malzemenin kullanıldığı dolgu, diğer yüz dolguları gibi, uygulama öncesi anestezik kremlerin sürüldüğü ve acısız, kısa süren bir işlemdir. Yağ enjeksiyonu veya kök hücre dolgusunun tercih edildiği durumlarda prosedür daha uzun süreli aşamalar içerir.

Yağ dolgusunun kullanılacağı durumlarda; kişiden liposuction yöntemi ile yağ dokusu alınır. Sonrasında bu doku uygulamayı yapacak plastik cerrah tarafından yüze enjekte edilecek forma getirilir ve uygulama son aşamada yapılır. Kök hücrelerin çoğaltılması yolu ile yapılacak olan dolgularda ise hastadan alınan yağ Sağlık Bakanlığı onaylı kök hücre laboratuvarına gönderilir. Burada hücrenin üremesi beklenir. İstenilen hücre sayısına ulaşıldığında kişiye dolgu uygulaması yapılır.

Jawline uygulaması nasıl bir uzmanlık gerektirir?

Hyalüronik asit bazlı dolgu uygulamaları estetik cerrah, dermatolog ya da medikal estetik uzmanı tarafından yapılabiliyorken, diğer iki uygulama; yağ dokusu ve kök hücre dolguları sadece plastik cerrahlar tarafından yapılabilir.

Jawline uygulamasının kalıcılığı ne kadar sürer?

Kalıcılığı uygulanan dolgu yöntemlerine göre değişiklik gösterir. Hyalüronik asit bazlı uygulamalarda etkisi 6 ila 12 ay kadar sürerken, yağ dokusu dolgusu 2-3 yıl, kök hücre destekli yağ enjeksiyonu ise 5 yıl süreyle etkisini korur.

Uygulama sonrası ne zaman sosyal yaşama dönülebilir?

Hyalüronik asit bazlı uygulamalarda kişi işlem sonrasında hemen sosyal yaşamına dönebilir. Diğer iki uygulamanın iyileşme süresi bir iki haftayı bulacak kadar görece uzundur. Çünkü bu yöntemler kullanıldığında yüzde ödem, morarma gibi yan etkiler görülür.

BENJAMİN BUTTON ETKİSİ NEDİR?

Benjamin Button etkisi; ameliyatsız yüz germe, gıdı eritme ve göz kapağı estetiği yapılmasına imkan veren basit ve etkin bir uygulamadır. Bu konuda en son ve en etkili tedavi seçeneklerinden birisi ise Attiva Lift Benjamin Button etkisi dediğimiz yöntem.

MESAJINIZI İLETİN

Mesajınız Bize Ulaştı!