Göz Altı Işık Dolgusu

Yüzümüzün güneşi, yıldızı, tek ışık kaynağı gözlerimiz. Onlar pırıltısını kaybetmemeli. Aynaya baktığımızda bizim, dünyaya baktığımızda sevdiklerimizin içini aydınlatmalı. Ancak ne var ki artan yaşla birlikte gözlerimizin çevresi, sahip olduğu ışığı kaybediyor. Bu da bize yorgun, umutsuz, uykusuz bir ifade veriyor. Göz altı ışık dolgusu da işte tam burada çoğu kişiye ışık oluyor! Ameliyatsız bir yöntem olan göz altı ışık dolgusu, kadın erkek göz altı problemi yaşayan kaybeden herkesin ilgisini çekiyor. Uygulama aynı zamanda göz altı torbalarını, göz altındaki çukurluğu, göz altı morlukları veya kararmaları yok ediyor. Dokuyu nemlendirerek göz altındaki dokunun eski canlılığına kavuşmasını ve renk dengesini bulmasını sağlıyor.

Ankara göz altı dolgusu fiyatı öğrenin & sorularınızı iletin

2023 yılında Ankara göz altı dolgusu fiyatı öğrenmek, göz altı dolgusu hakkında bilgi almak, aklınıza takılan soruları sormak ya da uygulamanın size uygun olup olmadığını danışmak için 0532 665 5315 numaralı telefonlardan mesai saatlerinde bize ulaşabilirsiniz.

Tüm sorularınızı iletişim sayfasındaki formu kullanarak ya da linke tıklayarak Whatsapp üzerinden bize iletebilirsiniz.

Göz altımız neden morarır ya da torbalanır?

Sadece yaşla ilgili olarak değişen bir durum değildir. Kimi insanlar yapısal olarak göz altı torbalarıyla yaşama başlar. Ancak genellikle artan yaşla birlikte kişinin yaşam biçimi göz altındaki görünümde belirleyici rol oynar. Uykusuz kalınması, yoğun stres, alkol veya sigara kullanımı, yatış pozisyonu gibi parametreler göz altın sorunlarını tetikleyebilmektedir.

Uygulama için herhangi bir yaş sınır var mıdır?

Göz altı sorunları yukarıda da belirttiğimiz nedenlerle bazen erken yaşlarda hissedilebilir. 18 yaşından itibaren göz dolgusu uygulaması yapılmasında herhangi bir sakınca yoktur.

Göz altı ışık dolgusu nasıl bir uygulamadır?

Göz altı ışık dolgusu, burun, yanak ve göz altı arasında bulunan ve yaşla birlikte belirginleşen hacim kayıplarını doldurarak bu bölgede oluşan morluk, kararma, sarkmaları gideren bir işlemdir. Bu uygulamanın temel özelliği, göz altını aydınlatması ve rengini açmasıdır. Bu etkiyi hyalüronik asit yardımıyla elde eder. Dolgu işlemlerinde kullanılan hyalüronik asit, göz altı uygulaması için yeni bir forma dönüştürülür. Bu madde çok ince uçlu iğnelerle uygulama yapılacak bölgeye enjekte edilir.

Göz altı dolgusunu yaptıracağımız adresi seçerken nelere dikkat etmeliyiz?

Göz altı ışık dolgusu basit bir uygulama olmasına karşın, göz altındaki bölgenin son derece hassas bir yapıda oluşu ve yüzün diğer bölgelerinden farklı bir anatomik yapıya sahip olması işlemin titizliğini öne çıkarmaktadır. Yoğun damarların bulunduğu bu bölgede herhangi bir kanama veya komplikasyon yaşamamak için anatomik yapıya hakim, deneyimli, uzman hekimlerce yapılması önemlidir.

Ağrılı bir işlem midir?

İşlem öncesi göz altı ve çevresinde anestezi etkili krem sürülür. Krem yaklaşık yarım saat içinde etki eder. Böylece işlem sırasında kişi iğne etkisini neredeyse hiç hissetmez.

İşlem sonrası yan etkiler oluşur mu?

Uygulama herhangi bir kesi yapılmadan sadece enjeksiyonla yapıldığı için hızla geçecek kızarıklıklar ya da ufak şişlikler dışında bir yan etki yaratmaz.

Göz altı ışık dolgusundan sonra kaçınılması veya yapılması gerekenler nelerdir?

İşlem sonrası bölgeye buz uygulaması yapmak olası ödemin önüne geçmek açısından önerilir. Uygulama yapıldığı gün aşırı sıcak suyla temastan kaçınmakta fayda vardır. İlk hafta ağır sporlar ve cildin dokusunu zorlayacak derecede aşırı mimiklerde kaçınmak da işlemin daha sağlıklı sonuç vermesini sağlayacaktır.

İşlemin etkisi ne zaman hissedilir?

Uygulama sonrasında hemen göz altınızdaki değişimi fark edebilirsiniz.

Kalıcılığı ne kadardır?

Uygulamanın kalıcılığı cildin yapısına, kişinin yaşı ve yaşam biçimine göre değişiklik gösterse de 1 ila 1,5 yıla kadar etkisini korur.

Uygulama tekrarlanabilir mi?

Etkinin azaldığı hissedildiğinde uygulama aynı şekilde tekrar yapılabilir.

BENJAMİN BUTTON ETKİSİ NEDİR?

Benjamin Button etkisi; ameliyatsız yüz germe, gıdı eritme ve göz kapağı estetiği yapılmasına imkan veren basit ve etkin bir uygulamadır. Bu konuda en son ve en etkili tedavi seçeneklerinden birisi ise Attiva Lift Benjamin Button etkisi dediğimiz yöntem.

MESAJINIZI İLETİN

Mesajınız Bize Ulaştı!