Burun Dolgusu

Ameliyata bir altenatif mi?

Burun, karakterimizin yüzdeki en belirleyici simgesi. Ancak burnuyla arası iyi olanların sayısı da pek fazla değil! Ayna karşısında burnunun ucunu kaldırıp bakanlar, burnundaki kemeri eliyle kapatıp kemersiz bir burun hayali kuranlar, ameliyat olup sonuçtan memnun olmayanlar…
Şimdi burnumuzu ameliyatsız şekillendirmenin de bir yolu var! Her soruna olmasa da pek çok soruna yanıt olabilen ve en güzel tarafı sadece 15 dakika kadar süren bir yol! Artıları eksileriyle gelin konuyu masaya yatıralım…

Ankara'da burun dolgusu hakkında bilgi & fiyat alın

Ankara'da burun dolgusu hakkında bilgi almak, aklınıza takılan soruları iletmek, kuşkularınızı iletmek ya da fiyat öğrenmek için 0532 661 5315 ve 0532 665 5315 numaralı telefonlardan mesai saatlerinde bize ulaşabilirsiniz. Tüm sorularınızı iletişim sayfasındaki formu kullanarak ya da linke tıklayarak Whatsapp üzerinden bize iletebilirsiniz.

Burun dolgusu nedir, ameliyata bir alternatif midir?

Burun dolgusu; burnuyla ilgili estetik kaygıları olan, değişimi isteyen ama ameliyattan çekinen, ameliyat olmadan önce bir ön izleme ihtiyacı hisseden ya da ameliyat gerektirmeyecek kadar küçük çaplı değişim isteyenler için ideal bir uygulamadır. Ayrıca burun dolgusunun en çok kullanıldığı bir diğer durum da, burun ameliyatı olmuş ancak tam memnuniyetin sağlanamadığı durumlarda ameliyatı tamamlayıcı nitelikte tercih edilmesidir. Yani burun dolgusu farklı sorunlara yanıt olabilecek çok yönlü bir buluştur.

Burun dolgusu için, estetik ameliyata gereksinim duyulan durumlara göre daha küçük çaplı değişikliklerin yapıldığı bir uygulamadır diyebiliriz. Çünkü dolgu, adından da anlaşılacağı üzere eksiltme değil, ekleme yaparak düzeltme biçimidir. Yani burunda yer alan çok görünür bir burun kemiğini yok edemez ama burnun genel hatlarında oynama yaparak kemiğin daha az hissedilir bir görünüme kavuşmasını sağlayabilir.

Burun dolgusunda hangi malzeme kullanılır?

Yüzde uygulanan diğer dolgu malzemeleri ile aynı şekilde, burun dolgusunda da hyalüronik asit içeren dolgu malzemesi kullanılır. Hyalüronik asit halihazırda insan vücudunda bulunan bir madde olduğundan, uygulama sonrasında elde edilen sonuç da doğal bir görünüm olmaktadır.

Burun dolgusu hangi durumlarda tercih edilir?

Ameliyat sonrası istenen sonuca tam olarak ulaşılamadığı durumlarda tamamlayıcı olarak Kişinin, burun ameliyatının gerektirdiği anestezi sürecine dair çekincesi veya alerjisi olması durumunda Ameliyat öncesi ne istendiğinden emin olmak için bir prova niteliğinde Ameliyat gerektirmeyecek küçük dokunuşlar ve değişimler istendiğinde tercih edilebilir.

Dolgu, burnun hangi yapısal sorunlarına çözüm olur?

Burnun yapısı yüzde bir asimetri yaratacak durumdaysa Burunda doldurulması gereken bölgesel boşluklar mevcutsa Burnun taban yüksekliğinin az olduğu durumlarda Burunda hissedilir seviyede çöküntü veya girinti gibi sorunlar olduğunda Burnun konturunu belirginleştirme gereksinimi duyulduğunda Alnın burunla birleştiği yerdeki derin çukurlarda

Kimler burun dolgusu için uygundur?

Burun dolgusu, yukarıda belirttiğimiz durumlar için ideal ve pratik bir çözüm olurken, bunların dışında hacimsel bir fazlalığı gidermede ameliyattaki gibi etkin çözümler sunamaz. Bu nedenle burun dolgusu için muayene olan kişilerin ancak yüzde ellisi dolgunun kapsamı içindeki sorunlarla gelir. Kemikli bir burunda, kemerin tamamen yok olması istenirse dolgu bu soruna yanıt veremez veya büyük bir burnu küçültemez.

Burun dolgusunu yaptıracağımız kişide dikkat edilmesi gerekli parametreler nelerdir?

Burun ameliyatına bir alternatif olarak çözümler sunması, burun dolgusunu çok cazip bir noktaya taşısa da aceleci olmadan, konunun ehlini bulmak, buna mesai ayırmak çok önemli. Burun estetiği, spesifik konularda uzmanlık isteyen bir alandır. Özellikle seçeceğiniz uzmanın burun dolgusunun yanında burun estetiği ameliyatlarını da yapabiliyor oluşu çok önemli bir kriterdir. Yüz ve burnun anatomisini çok iyi bilen, ameliyat sürecine hakim bir uzman, dolgunun uygulanacağı dozu, bölgeyi ve olası sonuçlarını görebilir. Dolgu için uygun bir aday olup olmadığınız da yine seçeceğiniz uzmanla birlikte karara varılacak bir aşamadır.

Burun dolgu uygulaması nasıl yapılır?

Yüze uygulanan diğer dolgu işlemlerine benzer bir uygulama süreci vardır. Uygulamaya başlanmadan önce bölgeye anestezik krem sürülere yaklaşık 30 dakika kremin nüfuz etmesi beklenir. Uyuşan bölgeye hyalüronik asit içeren enjektörlerle dolgu uygulaması yapılır.

İşlem süresi ne kadardır?

Burnun yapısına göre değişiklik gösterse de ortalama 15 dakika kadar kısa süren, hızlı bir uygulamadır.

Burun dolgusunda sonra sosyal yaşantımıza dönebilir miyiz?

Olası küçük kızarıklıklar dışında herhangi bir yan etkisi olmayan burun dolgusu işleminden sonra gününüze kaldığınız yerden devam edebilirsiniz.

Kalıcılığı ne kadar sürer?

İyi haber; burun mimik yaptığımız bir bölge olmadığından etki süresi diğer dolgu uygulamalarına nazaran daha uzundur. 1,5 yıla kadar kalıcılığını koruyabilir.

Burun dolgusu ve burun ameliyatını kıyaslayacak olursak…

Dolgunun avantajları:

Ameliyatın Avantajları:

Dolgu sonucunda ameliyat olmaya karar verdiniz, beklemeniz gerekecek mi?

Evet, burun dolgusu yapıldıktan hemen sonra ameliyat genellikle tercih edilmez. Ancak uygulanan dolgunun miktarına ve bölgesine göre ameliyat için beklenmesi gereken süreyi uzman doktorunuz belirleyecektir.

BENJAMİN BUTTON ETKİSİ NEDİR?

Benjamin Button etkisi; ameliyatsız yüz germe, gıdı eritme ve göz kapağı estetiği yapılmasına imkan veren basit ve etkin bir uygulamadır. Bu konuda en son ve en etkili tedavi seçeneklerinden birisi ise Attiva Lift Benjamin Button etkisi dediğimiz yöntem.

MESAJINIZI İLETİN

Mesajınız Bize Ulaştı!