Ameliyatsız Göz Altı Estetiği

Yaşamın yükü, çoğun zaman gözlerimizin altındaki torbalara saklanır. Bu yükler çoğaldıkça torbalar da ağırlaşır. Çok ince bir deri yapısına sahip olan göz çevremiz, kendisi kadar hassas bir bakım ister. Genetik faktörlerin göz torbalarının oluşumunda etkisi olsa da çoğunlukla yaşam biçimi bu sorunun en büyük tetikleyicisidir. Artan yaşla birlikte uykusuzluk, alkol ve tütün kullanımı, ağır stres, alerjik reaksiyonlar göz altı torbalarını ve morluklarını rahatsız edici boyuta taşırlar.

Ankara ameliyatsız göz altı estetiği fiyatı öğrenin & sorularınızı iletin

2023 yılında Ankara ameliyatsız göz altı estetiği fiyatı öğrenmek, ameliyatsız göz altı estetiği hakkında bilgi almak, aklınıza takılan soruları sormak ya da uygulamanın size uygun olup olmadığını danışmak için 0532 665 5315 numaralı telefonlardan mesai saatlerinde bize ulaşabilirsiniz.

Tüm sorularınızı iletişim sayfasındaki formu kullanarak ya da linke tıklayarak Whatsapp üzerinden bize iletebilirsiniz.

Göz altı torbalarının oluşumunu önleyebilir miyiz?

  • Uykusuz kalmaktan veya aşırı uyumaktan kaçınmalısınız.
  • Düzenli uyku, göz çevrenizin sağlığı ve sağlıklı görünümü için birinci kural.
  • Güneşe fazla maruz kalmaktan kaçınmalı, güneş koruyucu kremler kullanmalısınız.
  • Makyajınızı mutlaka yatmadan önce nazikçe temizlemelisiniz.
  • Tuzlu yiyeceklerden uzak durmalısınız.
  • Alkol veya tütün ürünlerini mümkün olduğunca hayatınızdan çıkarmalısınız.

Göz altı torbaları oluştu, bundan sonra yapılabilecek şeyler neler?

Göz altı estetik ameliyatı, son yıllara kadar sıkça uygulanan bir yöntemdi. Ancak gün geçtikçe gelişen teknoloji ve yenilenen uygulamalar, artık ameliyatsız çözümleri de oldukça etkin sonuçlara ulaştırır hale geldi. Ameliyatsız, basit ve hızlı işlemlerle artık göz çevresinde ameliyatta olduğu kadar başarılı sonuçlara erişmek mümkün.

Göz altı estetiği için kullanılan yöntemler neler?

Göz altı oldukça hassas bir deri yapısına sahip olduğu için, etkili sonuçlara elde etmek birden fazla yöntemin tamamlayıcı olarak kullanılmasıyla mümkün oluyor. Bu yöntemlerin her biri estetik alanında pek çok farklı soruna yanıt olabilen etkin seçenekler…

BENJAMIN BUTTON ETKİSİ

Benjamin Button etkisi; cildin doğal olarak, kendi hücreleri ve kollajeni ile gençleşmesini sağlayan, ameliyatsız ve yeni nesil teknolojinin sonucunda doğmuş bir uygulamadır. Attiva Lift cihazı ile yapılan bir uygulama olup, zamanla artan mucizevi etkisi sayesinde, günden güne gençleşen film karakteri Benjamin Button’dan adını almıştır. Attiva Lift subdermal radyofrekans uygulaması yapan bir cihazdır. Benjamin Button etkisi, bu cihazla gerçekleşir. Göz altı derisinin altına patentli özel bir sistem ile radyofrekans uygulaması yapılır ve buradaki dokular ısıtılarak uyarılır. Isının etkisi yeni kollajen oluşumunu uyardığı için dokunun yenilenmesini de sağlar. Yenilenen dokularınız ve cildinizde aktif hale gelen kollajen miktarı da göz altınızda gençleşme, sıkılaşma ve lifting etkisi yaratır.

Benjamin Button Etkisi Ne Kadar Sürer?

Uygulama yapıldıktan sonraki 3. ayda tam sonuç veren Benjamin Button etkisi, bu sonucun 18-20 ay süresince kalıcılığını korur.

Benjamin Button Tedavisi Kaç Seans Sürer?

Uygulama genellikle tek seansta istenen sonuca ulaştırır. Nadiren ikinci seansa gereksinim duyulur.

Benjamin Button Tedavisi Sonrası Ne Zaman Sosyal Hayata Dönülebilir?

Uygulama sonrası bölgede 1-2 gün süren şişlik veya morluk olabilir, sonrasında sosyal hayatınıza dönebilirsiniz.

GÖZ ALTI IŞIK DOLGUSU

Benjamin Button etkisi ile göz altındaki derinin kalitesi artırıldıktan sonra göz altı ışık dolgusuyla bölgedeki canlılık ve renk dengesinin sağlanması amaçlanıyor.

Göz altı ışık dolgusu nasıl bir uygulamadır?

Göz altı ışık dolgusu, burun, yanak ve göz altı arasında bulunan ve yaşla birlikte belirginleşen hacim kayıplarını doldurarak bu bölgede oluşan morluk, kararma, sarkmaları gideren bir işlemdir. Bu uygulamanın temel özelliği, göz altını aydınlatması ve rengini açmasıdır. Bu etkiyi hyalüronik asit yardımıyla elde eder. Dolgu işlemlerinde kullanılan hyalüronik asit, göz altı uygulaması için yeni bir forma dönüştürülür. Bu madde çok ince uçlu iğnelerle uygulama yapılacak bölgeye enjekte edilir.

MEZOTERAPİ

Göz çevresindeki kan dolaşımını düzenli hale getirmek ve morlukları minimize etmek amacıyla, Benjamin Button etkisi ve göz altı ışık dolgusu, mezoterapi ile de desteklenir.

Mezoterapi nasıl bir uygulamadır?

Cilt için faydalı olan kollajen, hücre tazeleyici vitaminler, selenyum gibi maddelerin cilt altına mikro iğneler ile enjekte edilmesidir. Yüzün hemen hemen her bölgesine uygulanabilir. Genellikle tamamlayıcı bir uygulama olarak diğer yöntemlerin yanında etki ve kalıcılığı artırmak için kullanılır. Göz altındaki deriye canlılık ve esneklik kazandıran bir işlemdir. Cildin kollajen uyarımı ve elastin kabiliyetini artırır. Cildi yenileyen, sarkma ve kırışıklıkları azaltan faydalı ve doğal bir yöntemdir.

PLAZMA ENERJİSİ

Ameliyatsız göz kapağı ve göz altı estetiğinde kullanılan teknolojik bir uygulamadır. Plexr adı verilen cihazla gerçekleşir. Yöntemin temel prensibi, fazla olan dokuyu buharlaştırarak uzaklaştırmadır. Plazma enerjisi ile çalışarak, cildin en üst tabakasını buharlaştırır. Epidermis buharlaştığında kalan cilt yani dermiş, kasılarak tepki verir. Bu kasılma da cildin sıkılaşmasını sağlar. Yani ameliyatsız, kesi yapılmadan, fazla olan dokunun yok edilmesini sağlar.

Plazma enerjisi nasıl uygulanır?

Lokal anestezi ile yaklaşık 1 saat kadar süren bir uygulamadır. Nokta nokta, fazla dokuların olduğu bölgeye uygulanır. Hafif bir yanma hissi yaratan işlem, fazlalık dokuların yok olduğu görülene kadar sürdürülür. Göz altı torbalarının ve sarkmalarının yok edilmesinde kullanıldığı gibi, göz kapağı estetiğinde de kullanılan bir yöntemdir.

BENJAMİN BUTTON ETKİSİ NEDİR?

Benjamin Button etkisi; ameliyatsız yüz germe, gıdı eritme ve göz kapağı estetiği yapılmasına imkan veren basit ve etkin bir uygulamadır. Bu konuda en son ve en etkili tedavi seçeneklerinden birisi ise Attiva Lift Benjamin Button etkisi dediğimiz yöntem.

MESAJINIZI İLETİN

Mesajınız Bize Ulaştı!