Boyun ve Dekolte Estetiği

İyi haber; bir değil, birçok yolu var!

Yüzümüzü gençleştirmek için pek çok farklı ve etkin uygulamalar mevcutken, boynumuz ve gıdımız çoğu zaman bu uygulamalardan nasibini alamıyor. Hal böyle olunca da yüzümüz ne kadar genç ve canlı görünürse görünsün boynumuz ve sarkan ya da yağlanmış gıdımız yaşımızı ele veriyor. Çünkü boynumuz da yüzümüz kadar ön planda ve görünür. Ameliyat olmak ise çoğumuzun tercih ettiği bir yöntem değil. Ameliyat olmadan, sosyal yaşantımıza ara vermeden, günlerce süren iyileşme dönemini beklemeden boynumuzu da gençleştirmenin bir yolu var mı?

İyi haber; bir değil, birçok yolu var! Boynumuz, vücudumuzdaki en ince deri dokusuna sahip bölgelerimizden biri, bu nedenle yer çekiminin etkilerine bağlı olarak ilerleyen yaşla birlikte boynumuz tam orta çizgisinden aşağıya doğru sarkmaya başlar. Bu sarkma dekolte bölgesine kadar kendini hissettirir. Son derece hassas ve ince yapıda olan boyun ve gıdı bölgesi, dokusu kadar hassas uygulamalar gerektirir. Bazen tek bir yöntemle istenilen sonuca ulaşılırken bazen tamamlayıcı birkaç yöntem bir arada kullanılabilir.

Gelin bu yöntemlere biraz yakından bakalım…

Ankara ameliyatsız boyun & dekolte estetiği fiyatı öğrenin & sorularınızı iletin

2023 yılında Ankara ameliyatsız boyun & dekolte estetiği fiyatı öğrenmek, ameliyatsız boyun & dekolte estetiği hakkında bilgi almak, aklınıza takılan soruları sormak ya da uygulamanın size uygun olup olmadığını danışmak için 0532 665 5315 numaralı telefonlardan mesai saatlerinde bize ulaşabilirsiniz.

Tüm sorularınızı iletişim sayfasındaki formu kullanarak ya da linke tıklayarak Whatsapp üzerinden bize iletebilirsiniz.

Yöntemlerden ilki, artık çoğunuzun çok iyi bildiği BOTOKS!

Boyun kası adı verilen pylatisma hareketlerinin fazla olmasıyla, boynumuzun her iki tarafında bulunan ve gittikçe belirginleşen bu kas, yaşlı bir görünüme sebebiyet verir. Boyun bölgesinde oluşan yatay çizgiler de yine yorgun ve yaşlı bir görünüm yaratır. Nefertiti etkisi dediğimiz boyun ve dekolte botoksu, bu görünümü büyük oranda azaltabilir. Şayet boynunuz ve dekolte bölgenizdeki kırışıklıklar, elinizle gerdiğinde geçiyorsa botoks tek başına istenilen sonucu verebilir ve boyunda oluşan bu bant görünümlü katmanları yok etmeye yeterlidir. Ancak derin kırışıklıkların oluşması halinde farklı uygulamalarla botoks etkisi tamamlanabilir.

Boyun ve dekolte bölgesine botoks uygulandığında;

  • Dikey bant görünümü azalır
  • Yüzün aşağı doğru eğimi giderilerek nefertiti etkisi veya lifting etkisi dediğimiz dirileşme gerçekleşir
  • Çene kemiği daha belirgin hale gelir

İkinci yöntem KÖK HÜCRE TEDAVİSİ…

Boyun bölgesindeki derinin çok ince olması, çok sayıda ince kırışıklığın oluşmasına neden olur. Bu kırışıklıkların dolgu yöntemi ile giderilmesinden ziyade doku yenilemesini motive edici uygulamalar tercih etmek hem daha doğal hem de daha etkin sonuçlar doğuruyor. Kök hücre tedavisi de bu yöntemlerden biri olarak tercih edilebiliyor.

Kök hücre tedavisi nasıl yapılıyor?

Kişinin, doktor tarafından uygun görülen bölgelerinden ince kanüller yardımıyla yeterli miktarda yağ alınması, kök hücre tedavisinin ilk aşaması. Alınan bu yağ belirli bir prosedürden geçerek ayrıştırılıyor ve kök hücre açısından zengin hale getiriliyor. Yağ hücreleri uygun hale getirildikten sonra boyun veya dekolte bölgesinde gerekli görülen noktalara enjekte ediliyor.

Kök hücre tedavisi gençlik etkisini nasıl yaratıyor?

Kök hücre tedavisi sonrası ciltteki kollajen uyarımı hızlanıyor ve cilt doğal olarak kendini yenilemeye başlıyor. Kendini iyileştiren doku daha doğal ve kalıcı bir gençlik etkisi yaratıyor.

Kök hücre tedavisi tekrarlanabilir bir uygulama mı?

Boyun ve dekolte bölgesinde daha etkin bir sonuç elde edilmek isteniyorsa, kök hücre tedavisi botoks ve altın iğne yöntemleri ile desteklenebilir. Ancak kök hücre uygulamasının tekrarlanmasına gerek yoktur.

Etkileri ne zaman görünmeye başlar?

Kök hücre tedavisi dokunun kendini yenilemesi prensibine dayandığı için bir ay sonunda gerçek iyileşme gözlenmeye başlanır.

Üçüncü yöntem ise ALTIN İĞNE…

İnce yapılı bir deriden söz ettiğimiz için boyun bölgesinde, kollajen uyarımı çok önemli. Bu amaçla uygulanan en etkin ve pratik yöntem ise ısı etkisi ile kollajeni uyaran altın iğne uygulaması. Altın iğne; fraksiyonel mikroiğneler ile cildin istenilen seviyeye kadar altına inilip, bu bölgeye radyofrekans enerji ulaştırıp, cilt altını uyaran ve sarkmaları toparlamaya yarayan işlemdir. Uygulamada altın kaplamalı iğneler kullanıldığı için adını altın iğne olarak almıştır.

Altın iğne uygulaması ile;

  • Cildin kollajen uyarımı artar
  • Derideki gevşemeler azalır
  • İnce kırışıklıklar azalır

Altın iğne uygulaması ağrılı mıdır? Günlük yaşama hemen dönülebilir mi?

Cilde uygulama öncesi anestezi kremleri sürülerek hissedilecek acı miktarı azaltılır. Uygulama 15-20 dakika kadar sürer. İşlem sonrasında ciltte geçici bir kızarıklık oluşur. Bu kızarıklık da en fazla bir gün içinde tamamen geçer.

Boyun ve dekolte estetiğinde bu uygulamalar ek olarak bir de AKILLI DOLGU uygulaması yapılır. Yine amaç deformasyonu doldurarak gidermekten ziyade dokuda yenilenme, rejüvenasyon sağlamaktır.

BENJAMİN BUTTON ETKİSİ NEDİR?

Benjamin Button etkisi; ameliyatsız yüz germe, gıdı eritme ve göz kapağı estetiği yapılmasına imkan veren basit ve etkin bir uygulamadır. Bu konuda en son ve en etkili tedavi seçeneklerinden birisi ise Attiva Lift Benjamin Button etkisi dediğimiz yöntem.

MESAJINIZI İLETİN

Mesajınız Bize Ulaştı!